thumbnail

Україна бере участь у глобальній кампанії за безпечне використання лікарських засобів «#MedSafetyWeek»

Лікарські засоби застосовуються мільйонами людей для лікування своїх хвороб. Однак іноді ліки можуть викликати побічні реакції. Правильно їх використовуючи, ми можемо зменшити ризик побічних ефектів. А повідомляючи про побічні реакції, ми можемо допомогти зробити ліки безпечнішими для всіх. Дослідження показують, що близько половини небажаних реакцій можна запобігти.

Цього тижня стартувала дев’ята глобальна кампанія #MedSafetyWeek, в якій Державний експертний центр є однією зі 107 організацій-партнерів.

Під час #MedSafetyWeek 2024 кожен може допомогти просувати ідею кампанії, використовуючи хештег і ділячись публікаціями Центру в соціальних мережах.

Регуляторні органи з контролю за лікарськими засобами в усьому світі мають системи звітності для моніторингу безпеки лікарських засобів. Мета – отримати більше знань про побічні реакції. В Україні про побічні реакції повідомляють лікарі, фармацевти, пацієнти, представники пацієнтських організацій через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ) https://aisf.dec.gov.ua. Усі повідомлення оцінюються і аналізуються з метою визначення правильних подальших кроків для захисту пацієнтів в Україні.

Нагадаємо, що #MedSafetyWeek – глобальна кампанія, яку проводить Моніторинговий центр в Упсалі (UMC) – Центр співробітництва Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з міжнародного моніторингу лікарських засобів. Кампанія підтримується ВООЗ та членами Міжнародної коаліції органів з регулювання лікарських засобів (ICMRA).

В Україні нагляд за безпекою ліків здійснює Державний експертний центр МОЗ України. В рамках повноважень Центр забезпечує збір, систематизацію, експертну оцінку, узагальнення та контроль інформації про побічні реакції та відсутність ефективності лікарських засобів в умовах їх медичного застосування з метою надання рекомендацій МОЗ про прийняття відповідних рішень щодо зареєстрованих лікарських засобів, зокрема внесення уточнень, доповнень або змін до інформації про лікарський засіб, проведення досліджень з безпеки лікарських засобів тощо.

thumbnail
thumbnail
thumbnail