У Центрі відбувся БПР-вебінар, присвячений організації місця проведення клінічних випробувань (МПВ) на базі лікувально-профілактичних закладів. До участі мали змогу долучитися керівники та медичні працівники закладів охорони здоров’я з можливістю отримання балів БПР.
Учасники ознайомилися з основними організаційними, адміністративними та нормативними підходами до облаштування місця для проведення КВ в закладі охорони здоров’я. Зокрема дізналися:
- Що таке місце проведення клінічного випробування, яким критеріям воно має відповідати
- Які лікувально-профілактичні заклади можуть залучатися до проведення клінічних випробувань
- Нормативно-правові вимоги до приватних та комунальних ЛПЗ, в яких планується проведення випробувань
- Вимоги до персоналу, який залучається до клінічних випробувань, розподіл повноважень.
- Комісія з питань етики – мета створення, завдання та документи, необхідні для її роботи.
Теми висвітлювалися з урахуванням типових зауважень Центру до організації МПВ, які найчастіше фіксуються за підсумками клінічних аудитів.
Курс читали заступник начальника Управління аудиту Сергій Распутняк та експертка Відділу клінічного аудиту клінічних досліджень Центру Ніна Цинцадзе. Організатор навчання – Агенція методологічної та науково-практичної роботи ДЕЦ.
«Центр стоїть на позиції розвитку галузі клінічних випробувань та проводить постійну навчальну, методичну та інформаційно-роз’яснювальну роботу зацікавленими сторонами. Обізнаність медичного персоналу, що залучений до проведення клінічних випробувань, – це величезна інвестиція у якість їх проведення. Наші БПР-семінари для лікарів – це можливість отримати не лише цінні практичні знання, але й додаткових 10 балів БПР до професійного портфоліо”, – підкреслив переваги навчання провідний фахівець Агенції Андрій Галстян.
Він закликав стежити за анонсами та долучатися до інших тематичних навчань Центру відповідно до напрямів діяльності.
Найближчий БПР з отриманням балів планується 20 грудня. Він буде присвячений новій темі – стандартам в системі охорони здоров’я. Зокрема, ми поговоримо про методику розробки медико-технологічних документів на засадах доказової медицини та клінічних маршрутів пацієнта у закладах охорони здоров’я. Запрошуємо керівників ЗОЗ, лікарів та інших зацікавлених. Реєстрація за посиланням https://bpr.dec.gov.ua/events/metodyka-rozrobky-medyko-tehnologichnyh-dokumentiv-na-zasadah-dokazovoyi-medyczyny/