Результати ОМТ є важливими для держави та пацієнтів – на цьому наголосили учасники Круглого столу з ОМТ Україна-Велика Британія, який відбувся онлайн 04 грудня.
Захід відбувся вже вдруге за ініціативи Департаменту бізнесу і торгівлі Великої Британії, Національного Інституту охорони здоров’я і досконалості медичної допомоги Великої Британії (NICE), за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Державного експертного Центру МОЗ України. До участі долучилися представники МОЗ, ДЕЦ, NICE, НСЗУ, проєкту USAID/SAFEMed, пацієнтських організацій, фармацевтичних компаній та інші зацікавлені сторони.
У своєму вітальному слові Заступник Міністра охорони здоров’я України Едем Адаманов нагадав, що ОМТ є одним із ключових інструментів для прийняття управлінських рішень щодо лікарських засобів, які закуповуються за кошти державного бюджету та наголосив на важливості результатів ОМТ для держави та пацієнтів. Він підкреслив, що завдяки інструменту ОМТ та заключенню договорів керованого доступу вже вдалося зекономити мільйони гривень для платників податків.
Заступник Міністра високо оцінив роботу команди Державного експертного Центру МОЗ України як органу, уповноваженого на проведення державної ОМТ в Україні, зазначивши, що робота ведеться прозоро і на високому транспарентному рівні.
Зі свого боку директор ДЕЦ Михайло Бабенко подякував кожному, хто долучений до розвитку оцінки медичних технологій в Україні, а також британським колегам з NICE за обмін досвідом, цінну навчальну і консультаційну допомогу та зусилля, які були інвестовані для організації співпраці та проведення навчальних візитів та тренінгів.
Сторони поділилися основними напрацюваннями співпраці між NICE та ДЕЦ. Заступник директора NICE Пілар Пінілья-Домінгес підвела підсумки взаємодії між двома структурами, включаючи висновки та рекомендації щодо обміну знаннями та досвідом.
Очільниця Департаменту ОМТ ДЕЦ Ореста Піняжко представила основні результати впровадження та стратегічні цілі розвитку напряму ОМТ для підвищення якості та доступності медичної допомоги для пацієнтів в Україні.
Далі учасники обговорили коротко-середньо- та довгострокові плани для досягнення мети ОМТ – початку роботи Експертного комітету, процеси прийняття рішень, удосконалення процедур, сфери застосування інструменту ОМТ для розширення програми реімбурсації та інші.
Нагадаємо, NICE International та ДЕЦ розпочали тісне партнерство у 2023 році. Центр співпрацює з NICE щодо інституціоналізації та управління процесами ОМТ та нарощування експертного потенціалу фахівців з ОМТ.
Перший Круглий стіл з питань співпраці відбувся в березні 2023 року.