Посилення співпраці у сфері ОМТ між Центром та Норвезьким Інститутом громадського здоров’я (NIPH) – команда ДЕЦ у складі делегації від України взяла участь у візиті до Осло.
Мета – обмін кращими практиками у сфері ОМТ, розбудова впровадження ОМТ в Україні на основі міжнародного досвіду, підвищення експертного потенціалу.
До складу делегації увійшли фахівці Департаменту ОМТ Центру: Юлія Малишевська, Ірина Мусієнко, Валерія Сердюк та Маргарита Хмельовська на чолі з директором Департаменту Орестою Піняжко, а також представники МОЗ, НСЗУ, пацієнтських організацій.
У рамках дводенного візиту делегація взяла участь у воркшопі з удосконалення застосування інструменту ОМТ для покращення залучення зацікавлених сторін до процесів оцінки («Advancing Health Technology Assessment (HTA) in Ukraine: Stakeholder Perspectives and Pathways for Improvement workshop»).
Під час навчання Ореста Піняжко з колегами поділилися цілями та функціями ОМТ в Україні, основними напрацюваннями для якісного застосування ОМТ на практиці, зокрема в частині залученості зацікавлених сторін-пацієнтів, клініцистів до процедури ОМТ.
Сторони зосередилися на обговоренні пріоритетних питань, барʼєрів, які виникають, і можливостей для посилення залучення зацікавлених сторін до процесів ОМТ. Також окреслили перспективи подальшої співпраці та обміну знаннями.
В рамках візиту команда ознайомилася з роботою Норвезького Інституту громадського здоров’я та Норвезької агенції з лікарських засобів. Зокрема, їх роллю в процесах ОМТ у Норвегії; із підходами щодо ведення реєстрів пацієнтів з онкологічними захворюваннями та типами даних, які використовуються; імплементацією регламенту Європейського Союзу щодо спільної ОМТ; особливостями проведення ОМТ медичних виробів.
«Це була наша перша офлайн-зустріч з норвезькими колегами, і ми дуже вдячні Elina Dale, Knut Nuflot та їх команді за обмін цінним досвідом між обома сторонами та насичену програму навчального візиту. Чому це важливо? Ми мали дуже ефективну дискусію на базі NIPH із залученням зацікавлених сторін – МОЗ, НСЗУ, а головне, представників пацієнтських організацій, що дозволило одночасно з різних перспектив оцінити закордонну практику, порівняти її з нашими локальними умовами, генерувати ідеї для подальшого розвитку та удосконалення сфер застосування ОМТ в Україні, покращення доступу пацієнтів до нових медичних технологій», – підсумувала результати візиту Ореста Піняжко.