thumbnail

Особливості реєстрації лікарських засобів, що підлягають держзакупівлям, – представники Центру долучилися до Форуму закупівельного циклу 2025 МЗУ

Директор Центру Михайло Бабенко, заступниця директора з питань реєстрації та фармаконагляду Євгенія Ішкова та експертка Відділу експертизи традиційних та інших лікарських засобів Ольга Колесова взяли участь у щорічному Форумі закупівельного циклу 2025 на запрошення ДП «Медичні закупівлі України».

У центрі уваги заходу – ефективність та прозорість державних закупівель у сфері охорони здоров’я з метою забезпечення пацієнтів якісними та ефективними лікарськими засобами та медичними виробами.

У якості спікера з доповіддю виступила заступниця директора з питань реєстрації та фармаконагляду Євгенія Ішкова. Під час виступу вона зосередилася на особливостях експертизи реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що беруть участь у держзакупівлях, а саме:

  • процедурах та строках проведення експертиз;
  • чинних нормах законодавства, а також очікуваних змінах, що стосуються прискореної реєстрації ЛЗ, відповідно до наказів МОЗ №1391, №426, №1245, а також нового Закону України «Про лікарські засоби»;
  • нюансах підготовки та подання реєстраційних документів до ДЕЦ.
  • оптимізації процесів реєстрації.

«Мені приємно бачити щиру зацікавленість виробників та дистриб’юторів з України та Європи до однієї з ключових тем – реєстрації лікарських засобів, та як вона може прискорити доступ пацієнтів до сучасних, безпечних лікарських засобів через механізми держзакупівель. Вірю, що такі платформи як МЗУФорум – це не просто події, а кроки до системних змін», – наголосила Є. Ішкова.

Форум закупівельного циклу МЗУ – щорічна платформа для обміну думками щодо актуальних питань, новацій та стратегічного планування в системі державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів в Україні.

Серед ключових питань, які підіймалися цього року:

  • нововведення під час здійснення закупівель медичних товарів та укладання договорів;
  • особливості реєстрації лікарських засобів;
  • контроль якості лікарських засобів та медвиробів;
  • нецінові критерії у закупівлях медвиробів;
  • розширення застосування механізму договорів керованого доступу (ДКД).
thumbnail
thumbnail
thumbnail