За результатами державної оцінки медичних технологій ДЕЦ рекомендує розглянути можливість проведення переговорів щодо договорів керованого доступу для лікарського засобу ензалутамід для лікування дорослих чоловіків з неметастатичним кастраційно-резистентним раком передміхурової залози (нмКРРПЗ) з високим ризиком прогресування.
Механізм дії ЛЗ полягає у тому, що він блокує декілька етапів сигнального шляху андрогенних рецепторів, пригнічує ріст ракових клітин і може індукувати їх загибель та регресію пухлини.
Ензалутамід демонструє клінічні переваги щодо виживаності без метастазів та загальної виживаності у порівнянні з плацебо: зниження метастазування на 71%; отримання додаткових 21,9 місяців до медіани виживаності без метастазів; зниження ризику смерті на 27%; отримання додаткових 10,7 місяців до медіани загальної виживаності.
Враховуючи рекомендації міжнародних клінічних настанов і протоколів, результати оцінки клінічної ефективності та безпеки, які базуються на доказових даних високої якості, уповноваженим органом з державної ОМТ рекомендовано розглянути можливість проведення переговорів щодо договорів керованого доступу для ЛЗ ензалутамід з метою подальшого включення до переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за державні кошти на виконання програм та централізованих заходів з охорони здоров’я за напрямом «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих».
Детально ознайомитися з висновком державної ОМТ щодо ЛЗ ензалутамід можна на сайті Центру за посиланням http://surl.li/hngtgx
До відома, в Україні рак передміхурової залози посідає II місце у структурі захворюваності і смертності серед чоловіків. РПЗ у своєму розвитку проходить кілька послідовних стадій – від локалізованого процесу до формування метастазів. Однією із проміжних стадій, яка потребує особливої уваги спеціалістів, є нмКРРПЗ. Зміна тактики лікування може істотно подовжити виживаність хворого.