thumbnail

На базі Центру відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Фармацевтична освіта в Україні: сучасна конфігурація»

10 квітня 2025 р. на базі Центру відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Фармацевтична освіта в Україні: сучасна конфігурація». Ініціатором нового щорічного фармацевтичного заходу став Національний фармацевтичний університет України (НФаУ). Співорганізатор – ДП «Державний експертний центр МОЗ України» за сприяння Міністерства охорони здоров’я України.

 

Мета конференції – обговорення актуальних питань та перспектив розвитку фармацевтичної освіти в Україні.

 

До участі в офлайн та онлайн-форматі долучилися понад 250 учасників з усієї України – представники закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, органів виконавчої влади та громадських професійних об’єднань, практичної фармації, науковці, здобувачі освіти.

 

У відкритті взяли участь Сергій КУЗЬМІНИХ, Голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Сергій ДУБРОВ, перший заступник Міністра охорони здоров’я України, Сергій УБОГОВ, начальник управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України, доктор фармацевтичних наук, професор.

 

Серед ключових спікерів конференції – Алла КОТВІЦЬКА, в.о. ректора НФаУ, доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Сергій УБОГОВ, начальник управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України, доктор фармацевтичних наук, професор, Михайло ПАСІЧНИК, заступник директора Державного експертного центру МОЗ України, Роман ІСАЄНКО, Голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Леся ОЛІЙНИК, генеральний директор ДНП «Центр тестування», Юрій ВДОВИЧЕНКО, доктор медичних наук, професор, чл.- кор. НАМН України, голова Галузевої ради з розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я та інші.

 

В Центрі уваги доповідей та дискусій  – ключові аспекти та виклики сучасної фармацевтичної освіти; особливості підготовки здобувачів, організаційно-правові питання; БПР, кадрове забезпечення та інші. Окрему увагу приділили дуальній освіті.

 

«У сучасному світі, де медична та фармацевтична галузі стрімко змінюються, ключовим викликом є не лише забезпечення якості лікарських засобів, а й формування нової генерації фахівців, здатних ефективно працювати в умовах постійного розвитку стандартів, регуляторних вимог і технологій. Дуальна освіта – відповідь на цей виклик», – наголосив під час виступу заступник директора ДЕЦ, к.ф.н. Михайло Пасічник.

 

Конференція стала платформою для відкритого діалогу, обміну досвідом та формування нових підходів до вдосконалення системи фармацевтичної освіти в Україні, яка є ключовою складовою у забезпеченні якості фармацевтичної допомоги населенню.

 

Більше інформації на сайті Національного фармацевтичного університету України:

https://nuph.edu.ua/10-kvitnia-2025-roku-v-kyievi-vidbulasia-i-vseuk/

https://nuph.edu.ua/10-kvitnia-2025-roku-v-kyievi-pratsiuvav-kruhlyj/

 

Також стежте за новинами про захід на сайті головного інформаційного партнера конференції – видання The PharmaMedia.

Перша публікація за посиланням  https://thepharma.media/uk/news/37963-kuzminix-farmacevticna-osvita-fundament-efektivnoyi-roboti-aptek-11042025

 

thumbnail
thumbnail
thumbnail