ДЕЦ рекомендує розглянути можливість проведення переговорів щодо договорів керованого доступу (ДКД) для лікарського засобу палбоцикліб для лікування розповсюдженого раку молочної залози HR(+), HER2(-), IV стадії, без вісцерального ураження, що загрожує життю пацієнток у фазі постменопаузи, які не отримували попереднього лікування метастазів.
За даними досліджень, препарат демонструє клінічні переваги ефективності та безпеки у комбінації з летрозолом, порівняно з монотерапією летрозолом. Палбоцикліб діє шляхом пригнічення циклінзалежних кіназ CDK4/6, що знижує проліферацію клітин, блокуючи перехід від фази G1 до фази S клітинного циклу.
Зважаючи на результати оцінки клінічної ефективності та економічної доцільності, безпечності, поширеності нозології, Уповноваженим органом з державної ОМТ рекомендовано розглянути можливість проведення переговорів щодо договорів керованого доступу для лікарського засобу палбоцикліб з метою подальшого включення до переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за державні кошти на виконання програм та централізованих заходів з охорони здоров’я за напрямом «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих».
До відома, рак молочної залози посідає перше місце за показником захворюваності у жінок 30-74 років та за показником смертності — 30-75+ років. За даними Національного канцер-реєстру в Україні, високий рівень захворюваності (20,2-104,3 на 100 тис. населення), реєструється у когортах жіночого населення репродуктивного віку. Профілактика, діагностика і лікування онкологічних захворювань належать до пріоритетних напрямів розвитку сфери охорони здоров’я на 2023-2025 роки.
Детально ознайомитися з висновком державної ОМТ щодо ЛЗ палбоцикліб можна на сайті Центру за посиланням: http://surl.li/uucwzu