thumbnail

Зміни інформації з безпеки лікарських засобів за результатами засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 8-11 березня 2021 року.

Європейська медична агенція (ЕМА) оприлюднила протокол засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 08-11 березня 2021 року. За результатами засідання було прийнято рішення про необхідність внесення змін з безпеки до реєстраційних матеріалів/інструкції для медичного застосування деяких лікарських засобів.

Палбоцикліб (рalbociclib) – PSUSA/00010544/202008

Передумова

Палбоцикліб (рalbociclib) є інгібітором циклінзалежної кінази (CDK) 4 і 6. Показаний для лікування гормон-рецептор-позитивного (HR-позитивного), негативного за рецептором епідермального фактора росту людини 2 (HER2) місцево поширеного або метастатичного раку молочної залози у комбінації з інгібітором ароматази або у комбінації з фулвестрантом у жінок, які попередньо отримували ендокринну терапію.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містить палбоцикліб (рalbociclib) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновки:

  • На основі огляду даних щодо безпеки та ефективності, співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять палбоцикліб (рalbociclib) у затверджених показаннях залишається незмінним.
  • Тим не менш, інструкцію для медичного застосування слід оновити, та додати інформацію щодо виникнення шкірного червоного вовчаку як побічну реакцію з частотою «нечасто».
  • У наступному періодично оновлюваному звіті з безпеки (ПОЗБ) власник реєстраційного посвідчення (ВРП) має надати оновлений сукупний огляд випадків тяжких шкірних побічних реакцій, зокрема, синдрому Стівенса-Джонсона/токсичного епідермального некролізу з клінічних досліджень, постмаркетингових звітів та літератури. Крім того, ВРП має надати сукупний огляд випадків аутоімунних захворювань, включаючи випадки вовчака та імунологічної тромбоцитопенічної пурпури, випадки, що повідомляють про вплив на нирки, і випадки, в яких повідомлялося про потенційний зв’язок між застосуванням палбоциклібу (рalbociclib) і ризиком радіаційних ушкоджень із клінічних досліджень, постмаркетингових звітів та літератури. Крім того, ВРП має надати сукупний огляд випадків вторинних злоякісних новоутворень, включаючи гематологічні ефекти, крім мієлосупресії. У всіх цих оглядах ВРП повинен обговорити, чи необхідні оновлення інструкції для медичного застосування та/або Плану управління ризиками (ПУР). Нарешті, ВРП повинен обговорювати доклінічні дані та будь-яку іншу інформацію щодо канцерогенного потенціалу палбоциклібу (рalbociclib).
Перелік лікарських засобів, що містять палбоцикліб (рalbociclib) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (11.2 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Сакубітрил (sacubitril),  валсартан (valsartan) – PSUSA/00010438/202007

Передумова

Сакубітрил (sacubitril) є інгібітором неприлізину, а валсартан (valsartan)– антагоністом рецепторів ангіотензину. У комбінації сакубітрил (sacubitril)/валсартан (valsartan) показаний для лікування симптоматичної хронічної серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду у дорослих пацієнтів.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять сакубітрил (sacubitril)/валсартан (valsartan) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних щодо безпеки та ефективності співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять сакубітрил (sacubitril)/валсартан (valsartan)у затверджених показаннях залишаються без змін.
  • Тим не менш, інструкцію для медичного застосування слід оновити та додати психіатричні розлади як попередження, галюцинації та розлади сну – як побічні реакції з частотою «рідко», і параноя з частотою «дуже рідко». Крім того, необхідно додати інформацію про правильне застосування лікарського засобу, з рекомендацією не ділити та не подрібнювати таблетки, а також внести зміни в існуючу інформацію про токсичність, що пов’язана з взаємодією лікарськими засобами, які містять літій.*

*Оновлення наступних розділів інструкції для медичного застосування: “Спосіб застосування та дози”, “Особливості застосування”, “Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій” та “Побічні реакції”.

Перелік лікарських засобів, що містять сакубітрил (sacubitril)/валсартан (valsartan) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (11.2 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:39)

Ситагліптин (sitagliptin); ситагліптин (sitagliptin), метформіну гідрохлорид (metformin hydrochloride) – PSUSA/00010673/202008 

Передумова

Ситагліптин (sitagliptin) є інгібітором дипептидилпептидази-4, а метформін (metformin hydrochloride) – бігуанідом, пероральним протидіабетичним лікарським засобом. Ситагліптин (sitagliptin) і ситагліптин (sitagliptin)/метформін (metformin hydrochloride) показані для лікування дорослих пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу для покращення глікемічного контролю.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять ситагліптин (sitagliptin) та ситагліптин (sitagliptin)/метформін (metformin hydrochloride) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних з безпеки та ефективності, співвідношення користь/ризик для лікарських засобів, що містять ситагліптин (sitagliptin) та ситагліптин (sitagliptin)/метформін (metformin hydrochloride) у затверджених показаннях залишається незміним.
  • Протягом 90 днів ВРП має надати до EMA детальний огляд інформації з клінічних досліджень, літератури та постмаркетингових даних щодо ризику розвитку злоякісних новоутворень/неоплазм, зокрема раку підшлункової залози.
Перелік лікарських засобів, що містять ситагліптин (sitagliptin) і ситагліптин (sitagliptin)/метформін (metformin hydrochloride) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (12.1 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Упадацитиніб (upadacitinib) – PSUSA/00010823/202008

Передумова

Упадацитиніб (upadacitinib) є селективним інгібітором янус-кінази та показаний для лікування ревматоїдного артриту середнього та високого ступеня активності у дорослих пацієнтів, коли адекватна відповідь не була отримана або існує непереносимість одного або декількох протиревматичних препаратів, що модифікують перебіг захворювання, а також для лікування активного псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів, у яких відмічається неадекватна відповідь або непереносимість одного або декількох протиревматичних препаратів, що модифікують перебіг захворювання, як в монотерапії, так і в комбінації з метотрексатом. Він також показаний для лікування активного анкілозуючого спондиліту у дорослих пацієнтів з  неадекватною відповіддю на стандартну терапію.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять упадацитиніб (upadacitinib) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних з безпеки та ефективності, співвідношення користь/ ризик для лікарських засобів, що містять упадацитиніб (upadacitinib) у затверджених показаннях залишається незмінним.
  • Тим не менш, інструкцію для медичного застосування слід оновити, щоб змінити існуюче попередження про реактивацію вірусу, вказавши, що ризик розвитку оперізувального герпесу вищий у японських пацієнтів.*
  • У наступному періодично оновлюваному звіті з безпеки (ПОЗБ) власник реєстраційного посвідчення (ВРП) має надати сукупні огляди випадків дивертикуліту і реакцій гіперчутливості, включаючи літературні дані та дані клінічних досліджень. Крім того, власник реєстраційного посвідчення має надати комплексний аналіз нових випадків анафілаксії й ангіоневротичного набряку.

*Оновлення розділу “Особливості застосування” інструкції для медичного застосування.

Перелік лікарських засобів, що містять упадацитиніб (upadacitinib) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (10.8 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Бупренорфін (вuprenorphine)* – PSUSA/00000459/202007

Передумова

Бупренорфін (вuprenorphine) є частковим агоністом/антагоністом опіоїдних μ-рецепторів*, показаний для лікування опіоїдної залежності в рамках медичного, соціального та психологічного лікування у дорослих та підлітків віком від 16 років.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять бупренорфін (вuprenorphine) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних щодо безпеки та ефективності співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять бупренорфін (вuprenorphine)* у затверджених показаннях залишається незмінним.
  • Тим не менш, інструкцію для медичного застосування слід оновити, щоб включити попередження про пов’язані зі сном порушення дихання, такі як апное сну та гіпоксемія, пов’язана зі сном. Крім того, інструкція для медичного застосування лікарських форм для трансдермального застосування має бути оновлена – додати побічні реакції “Знебарвлення шкіри у місці застосування” та “Контактний дерматит” з частотою “невідомо”**.
  • У наступному ПОЗБ власник реєстраційного посвідчення повинен надати всебічний огляд усіх поточних заходів щодо мінімізації ризиків зловживання/ неправильного застосування/залежності/використання поза показами/випадкового впливу та обговорити необхідність оновлення інструкції для медичного застосування, щоб посилити інформування про ці ризики. Крім того, ВРП повинен надати аналіз випадків гіперестезії, включаючи огляд літератури та обговорення можливого механізму дії разом з необхідністю оновлення інструкції для медичного застосування. ВРП має дослідити сигнал щодо пороку розвитку кінцівки. Також ВРП лікарських засобів для підшкірного застосування мають уважно стежити за випадками шкірних реакції, такими як гіпер- та гіпопігментація, опік, виразка та пухирі у місці введення.

*Усі лікарські форми, крім імплантатів.

**Оновлення розділу “Особливості застосування” інструкції для медичного застосування.

Перелік лікарських засобів, що містять бупренорфін (вuprenorphine) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (11.7 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Рібавірин (ribavirin) [тільки пероральна форма] – PSUSA/00010007/202007

Передумова

Рибавірин (ribavirin) є синтетичним аналогом нуклеозиду та призначений у комбінованій терапії для лікування хронічного гепатиту С у дорослих та педіатричних пацієнтів.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять рибавірин (ribavirin)* та надав наступні рекомендації:

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних щодо безпеки та ефективності співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять рибавірин (ribavirin)* у затверджених показаннях залишається незмінним.
  • Інструкцію для медичного застосування слід оновити, та додати попередження, що узагальнює найбільш поширені небажані реакції, пов’язані з застосуванням рибавірину у комбінації з противірусними лікарськими засобами прямої дії, поряд з тими, що пов’язані з рибавірином та інтерферонами.

Крім того, PRAC погодився з тим, що ВРП слід внести зміни в інструкцію для медичного застосування щодо тривалості застосування контрацепції після закінчення лікування рибавірином (ribavirin)**.

*Тільки пероральна форма

**Оновлення розділу “Побічні реакції” інструкції для медичного застосування.

Перелік лікарських засобів, що містять рибавірин (ribavirin) (тільки пероральна форма) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (11.6 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Темолозоломід (temozolomide) – PSUSA/00002886/202007

Темозоломід (temozolomide) – це триазен, призначений для лікування дорослих пацієнтів із вперше діагностованою мультиформною гліобластомою одночасно з променевою терапією, а потім як монотерапія. Він також показаний для лікування дітей віком від трьох років, підлітків та дорослих пацієнтів із злоякісною гліомою, такою як мультиформна гліобластома або анапластична астроцитома, у яких спостерігається рецидив або прогресування після стандартної терапії.

PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять темозоломід (temozolomide) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • На основі огляду даних щодо безпеки та ефективності співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять Темозоломід (temozolomide) у затверджених показаннях залишається незмінним.
  • Необхідно зберегти чинні умови реєстраційного посвідчення.

PRAC погодився з тим, що ВРП слід змінити інструкцію для медичного застосування, щодо тривалості контрацепції після закінчення лікування темозоломідом.

Перелік лікарських засобів, що містять темозоломід (temozolomide) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022). (13.9 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Прискорені підсумкові огляди безпеки

Вакцина КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)) – COMIRNATY – EMEA/H/C/005735/MEA 002.2

Передумова

Вакцина КОМІРНАТІ призначена для активної імунізації для запобігання COVID-19, спричиненої тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV-2) у людей віком від 16 років та старше.

PRAC оцінив третій щомісячний зведений звіт з безпеки (MSSR) для вакцини КОМІРНАТІ як частину моніторингу безпеки вакцини На засіданні з організаційних, нормативно-методичних питань (ORGAM) 25 березня 2021 року PRAC прийняв висновки.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • PRAC погодився з тим, що ВРП має внести до інструкції для медичного застосування побічну реакцію “Обширний набряк кінцівки”. ВРП повинен запропонувати відповідну категорію частоти для зазначеної побічної реакції.
  • У наступному MSSR власник ВРП має надати роз’яснення щодо огляду випадків «емболічних і тромботичних подій» та «тромботичних подій із тромбоцитопенією». ВРП також повинен обговорити результати дослідження щодо реактогенності у серопозитивних осіб. Крім того, ВРП має надати сукупний огляд випадків аносмії/агевзії.

Вакцина КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)) – COMIRNATY – EMEA/H/C/005735/LEG 022.1

Передумова

Вакцина КОМІРНАТІ призначена для активної імунізації для запобігання COVID-19, спричиненої тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV-2) у людей віком від 16 років та старше.

PRAC оцінив кумулятивний аналіз усіх випадків анафілаксії після імунізації  мРНК-вакциною Комірнаті ((COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified), що були запитані у висновках першого щомісячного підсумкового звіту про безпеку (MSSR) та відповіді ВРП що були надані на запит додаткової інформації (RSI), прийнятому в лютому 2021 року. На засіданні з організаційних, нормативних та методологічних питань (ORGAM) 25 березня 2021 року PRAC прийняв висновки.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • ВРП має тримати під ретельним моніторингом будь-які нові повідомлення про випадки анафілаксії і, у разі потреби, має розглянути внесення змін до поточного періоду спостереження після введення залежно від випадків, про які повідомлялося.
Перелік вакцин КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)), що дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022) (11.7 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Вакцина МОДЕРНА (Coronavirus (COVID-19) mRNA39 vaccine (nucleoside-modified) – COVID-19 VACCINE MODERNA – EMEA/H/C/005791/MEA 011.1

Передумова

Вакцина МОДЕРНА призначена для активної імунізації для запобігання коронавірусної хвороби, спричиненої тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV-2) у дорослих.

PRAC оцінив другий щомісячний підсумковий звіт про безпеку (MSSR) для вакцини COVID-19 Vaccine Moderna (вакцина мРНК COVID-19 (модифікована нуклеозидами)) як частина моніторингу безпеки вакцини. На засіданні з організаційних, нормативних та методичних питань (ORGAM) 25 березня 2021 року прийняв висновки.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • У наступний MSSR ВРП мають бути включені кумулятивний огляд випадків розвитку судом, аносмії/агевзії та гіперсомнії/нарколепсії. Крім того, ВРП повинен надати сукупний огляд випадків тромботичних подій із тромбоцитопенією, включаючи спостережуваний/очікуваний аналіз. Також ВРП має провести ретельну оцінку випадків виникнення діареї, надати оновлені огляди випадків виникнення парестезії та гіпестезі, синдрому Гієна-Барре та поперечного мієліту. Також обговорити необхідність оновлення інструкції для медичного застосування щодо анафілаксії. Нарешті, слід надати клінічний огляд підгрупи відтермінованих у часі реакцій у місці введення.

Вакцина АстраЗенека проти COVID-19 (Coronavirus (COVID-19) vaccine (ChAdOx1-S [recombinant]) – COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA) – EMEA/H/C/005675/MEA 027

Передумова

Вакцина АстраЗенека проти COVID-19 це моновалентна вакцина, що складається з одного рекомбінантного вектора аденовірусу шимпанзе (ChAdOx1) з дефіцитом реплікації, що кодує глікопротеїн S і є централізовано дозволеною вакциною для активної імунізації для запобігання COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2, у осіб віком від 18 років.

PRAC оцінив другий щомісячний підсумковий звіт про безпеку (MSSR) для вакцини COVID-19 AstraZeneca (COVID-19 vaccine (ChAdOx1-S [recombinant])) як частина моніторингу безпеки вакцини. На засіданні з організаційних, нормативних та методичних питань (ORGAM) 25 березня 2021 року прийняв висновки.

Резюме рекомендацій та висновків:

  • У наступному MSSR ВРП має надати сукупний огляд серйозних випадків виникнення паралічу обличчя, гіпоестезії, парестезії та тремору разом з оцінкою причинно-наслідкового зв’язку. Крім того, оскільки інформація про застосування вакцини у ослаблених пацієнтів із супутніми захворюваннями відсутня, в Плані управління ризиками, ВРП має надати аналіз пов’язаних летальних випадків.
Перелік вакцин АстраЗенека проти COVID-19 (Coronavirus (COVID-19) vaccine (ChAdOx1-S (recombinant)) - COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA), що дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 30.03.2022) (11.6 Кб) (Завантажено: 18.04.2022 10:01:38)

Для аналізу опублікованої інформації заявник повинен використовувати оригінальний текст розміщений за посиланням:

https://www.ema.europa.eu/en/documents/minutes/minutes-prac-meeting-8-11-march-2021_en.pdf

thumbnail
thumbnail
thumbnail