thumbnail

Зміни інформації з безпеки лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) за результатами засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 08 – 11 квітня 2024 року

Відповідно до пункту 8 розділу IV Порядку проведення експертизи заявник повинен вносити зміни до інструкції для медичного застосування лікарського засобу у разі отримання нових даних, включаючи приведення інструкції для медичного застосування у відповідність до затвердженої інструкції для медичного застосування оригінального (референтного) лікарського засобу та гарантувати, що інформація про лікарський засіб відповідає сучасним науковим знанням.

Європейська медична агенція (EМА) оприлюднила протокол засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 08 – 11 квітня 2024 року. За результатами засідання було прийнято рішення про необхідність внесення змін з безпеки до реєстраційних матеріалів/інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine).

Меркаптопурин (mercaptopurine) – XALUPRINE – PSUSA/00001988/202309

Меркаптопурин (mercaptopurine) – це неактивні проліки, які діють як антагоніст пурину, але для прояву цитотоксичності потребують поглинання клітинами та внутрішньоклітинного анаболізму до нуклеотидів тіогуаніну (НТГ). Меркаптопурин (mercaptopurine) показаний для лікування гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) у дорослих, підлітків та дітей

На основі оцінки регулярно оновлюваних звітів з безпеки (РОЗБ) PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарського засобу Xaluprine (mercaptopurine) та інших лікарських засобів що містять меркаптопурин (mercaptopurine) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків

  • На основі аналізу даних з безпеки та ефективності, співвідношення користь/ризик лікарських засобів що містять меркаптопурин (mercaptopurine) для затверджених показань залишається незмінним.
  • Незважаючи на це, інструкції для медичного застосування слід оновити, додавши стоматит, хейліт, запалення слизової оболонки та зниження факторів коагуляції як побічні реакції з частотою «невідомо», додати пелагру як застереження та побічну реакцію з частотою «невідомо», внести зміни до інформації про холестаз під час вагітності, а також додати інформацію про лікарську взаємодію щодо інфліксимабу та метотрексату. Таким чином, існуючі положення інструкцій для медичного застосування повинні бути змінені1.
  • У наступному РОЗБ власники реєстраційних посвідчень (ВРП) повинні ретельно відстежувати медичні помилки, пов’язані з помилками конверсії, обговорюючи їх з точки зору аналізу першопричин та ефективності заходів з мінімізації ризиків (ЗМР), а також обговорювати необхідність подальших ЗМР, за необхідності.

1Оновлення розділів «Особливості застосування», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Застосування у період вагітності або годування груддю» та «Побічні реакції» інструкцій для медичного застосування. Звіт з оцінки ризиків та рекомендація PRAC передаються до CHMP для прийняття рішення.

 

Наукові висновки Комітету з лікарських засобів для людини EMA (CHMP) та обґрунтування необхідності внесення змін до реєстраційних матеріалів

Меркаптопурин (mercaptopurine) – EMEA/H/C/PSUSA/00001988/202309

Беручи до уваги звіт PRAC про оцінку РОЗБ для лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) наукові висновки PRAC є наступними.

З огляду на наявні дані з літератури, спонтанні повідомлення, включаючи в деяких випадках тісний часовий зв’язок, випадок з позитивним тестом на повторне застосування та повторну відміну (de-challenge) та випадок з позитивним тестом на повторне призначення лікарського засобу(re-challenge), а також зважаючи на правдоподібний механізм дії, PRAC вважає, що причинно-наслідковий зв’язок між застосуванням меркаптопурину (mercaptopurine) та стоматитом, хейлітом, запаленням слизової оболонки, пелагрою, холестазом під час вагітності та зниженням факторів коагуляції є принаймні обґрунтовано можливим. PRAC дійшов висновку, що інструкції для медичного застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine), повинні бути відповідним чином змінені.

Розглянувши рекомендації PRAC, CHMP погоджується із загальними висновками та підставами для рекомендацій.

На підставі наукових висновків щодо меркаптопурину (mercaptopurine) CHMP вважає, що співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) залишається незмінним за умови внесення запропонованих змін до інструкцій для медичного застосування.

 

Комітет з лікарських засобів для людини EMA (CHMP) за результатами засідання від 22 – 25 квітня 2024 року

На підставі рекомендацій та звіту з оцінки ризиків PRAC, CHMP рекомендує внести зміни до до реєстраційних матеріалів/інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine).

Оновлення розділу «Побічні реакції» інструкцій для медичного застосування, додавши побічну реакцію стоматит, хейліт, запалення слизової оболонки та зниження факторів коагуляції з частотою «невідомо». Оновлення розділів «Особливості застосування» та «Побічні реакції» інструкцій для медичного застосування з додаванням попередження/застереження щодо пелагри та побічної реакції пелагра з частотою «невідомо». Оновлення розділу «Застосування у період вагітності або годування груддю» інструкцій для медичного застосування щодо холестазу при вагітності. Оновлення розділу «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» інструкцій для медичного застосування для додавання взаємодії щодо інфліксимабу та метотрексату.

 

Перелік лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 17.09.2024).

ДЛЯ ПОДАЧІ ВІДПОВІДНОЇ ЗАЯВКИ НА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕЄСТРАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗАЯВНИК ПОВИНЕН ВИКОРИСТОВУВАТИ ОРИГІНАЛЬНИЙ ТЕКСТ, ЩО РОЗМІЩЕНИЙ ЗА ПОСИЛАННЯМИ, ДЛЯ АНАЛІЗУ ОПУБЛІКОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ:

LINK LINK LINK

 

thumbnail
thumbnail
thumbnail