thumbnail

Зміни інформації з безпеки лікарських засобів, що містять лейпрорелін (leuprorelin) за результатами засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 04 – 07 березня 2024 року

Відповідно до пункту 8 розділу IV Порядку проведення експертизи заявник повинен вносити зміни до інструкції для медичного застосування лікарського засобу у разі отримання нових даних, включаючи приведення інструкції для медичного застосування у відповідність до затвердженої інструкції для медичного застосування оригінального (референтного) лікарського засобу та гарантувати, що інформація про лікарський засіб відповідає сучасним науковим знанням.

Європейська медична агенція (EМА) оприлюднила протокол засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 04 – 07 березня 2024 року. За результатами засідання було прийнято рішення про необхідність внесення змін з безпеки до реєстраційних матеріалів/інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять лейпрорелін (leuprorelin).

Лейпрорелін (leuprorelin)1 – CAMCEVI – PSUSA/00010877/202307

Лейпрореліну ацетат (leuprorelin) є синтетичним гонадотропін-рилізинг-гормоном (ГнРГ) і показаний для лікування ендометріозу, раку молочної залози, прогресуючого гормонозалежного раку передміхурової залози, передчасного статевого дозрівання центрального типу, жіночого безпліддя, міоми матки, фіброміоми матки за певних умов.

На основі оцінки регулярно оновлюваних звітів з безпеки (РОЗБ) PRAC переглянув співвідношення користь/ризик лікарського засобу CAMCEVI (leuprorelin) та лікарських засобів, що містять лейпрорелін (leuprorelin) ( лікарські засоби у формі депо) та надав наступні рекомендації.

Резюме рекомендацій та висновків

  • На основі аналізу даних з безпеки та ефективності, співвідношення користь/ризик лікарських засобів, що містять лейпрорелін (leuprorelin), для затверджених показань залишається незмінним.
  • Незважаючи на це, інструкцію для медичного застосування слід оновити, додавши жирову дистрофію печінки до існуючого застереження щодо метаболічних змін, а також додати тяжкі шкірні побічні реакції (ТШПР) як застереження та синдром Стівенса-Джонсона (ССД), токсичний епідермальний некроліз (ТЕН) як побічні реакції з частотою «невідомо». PRAC також вважає, що причинно-наслідковий зв’язок між застосуванням лейпрореліну (leuprorelin) та мультиформною еритемою і токсичними шкірними висипаннями є принаймні обґрунтовано можливим, і що інструкцію для медичного застосування слід оновити, додавши ці побічні реакції з частотою «невідомо». Таким чином, існуючі положення інструкції для медичного застосування повинні бути змінені2.
  • У наступному РОЗБ власники реєстраційних посвідчень повинні надати кумулятивний огляд випадків тромбозу церебральних венозних синусів.

 

1Тільки лікарські засоби у форм депо.

2Оновлення розділів «Особливості застосування» та «Побічні реакції» інструкції для медичного застосування. Звіт з оцінки ризиків та рекомендація PRAC передаються до CHMP для прийняття рішення.

 

Перелік лікарських засобів, що містять лейпрорелін (leuprorelin) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 29.05.2024).

Для аналізу опублікованої інформації заявник повинен використовувати оригінальний текст розміщений за посиланнями:

LINK
thumbnail