Загальна інформація
В Україні проводиться щеплення двома вакцинами AstraZeneca. За ліцензійною угодою з AstraZeneca одну з них виробляють в Індії (Серум Інстітьют оф Індіа Лтд.), під торговою маркою ВАКЦИНА CHADOX1 NCOV-19 CORONA VIRUS (РЕКОМБІНАНТНА), КОВІШЕЛД. Іншу – в Південній Кореї (компанія СК біосайнс Ко., Лтд., під торговою назвою ВАКЦИНА АСТРАЗЕНЕКА ПРОТИ COVID-19 . 15 лютого 2021 року обидві пройшли процедуру схвалення Всесвітньою організацією охорони здоров’я та включені до переліку вакцин, які можуть використовуватися для екстреного застосування за програмою COVAX.
КОВІШЕЛД (COVISHIELD) – це одновалентна вакцина, що складається з одного рекомбінантного, реплікаційно-дефектного аденовірусного вектора шимпанзе (ChAdOx1), що кодує S глікопротеїн SARS-CoV-2. Після введення S глікопротеїн SARS-CoV-2 експресується місцево стимулюючи нейтралізуючі антитіла та клітинні імунні реакції. Вакцина КОВІШЕЛД (COVISHIELD) призначена для активної імунізації осіб старше 18 років з метою профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Після введення, вакцина КОВІШЕЛД (COVISHIELD) стимулює природний імунітет, «змушуючи» організм виробляти антитіла проти вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Розроблена Oxford University та AstraZeneca.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 95 від 08.02.2021, яка передбачає реєстрацію вакцин для профілактики COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування, вакцина КОВІШЕЛД (COVISHIELD), виробництва Серум Інстітьют оф Індіа Лтд, дозволена для екстреного використання в Україні (реєстраційне посвідчення №UA/18593/01/01. Наказ МОЗ Україна від 22.02.2021 №308).
Вакцина АстраЗенека проти COVID-19 — це моновалентна вакцина, що містить один рекомбінантний, реплікаційно-дефектний аденовірусний вектор шимпанзе (ChAdOx1), що кодує S-глікопротеїн SARS CoV-2. Після введення S-глікопротеїн SARS-CoV-2 експресується локально, стимулюючи відповідь нейтралізуючих антитіл та клітинну імунну відповідь.
Вакцина АстраЗенека проти COVID-19 показана для активної імунізації осіб віком від 18 років для профілактики коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19).
Курс вакцинації АстраЗенека проти COVID-19 передбачає введення двох доз, внутрішньом’язового, бажано в ділянку дельтоподібного м’яза. Другу дозу слід вводити через 4–12 тижнів після введення першої дози.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 95 від 08.02.2021, яка передбачає реєстрацію вакцин для профілактики COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування, Вакцина АстраЗенека проти COVID-19 / COVID-19 Vaccine AstraZeneca, виробництва СК біосайнс Ко., Лтд (No.97), Республіка Корея, дозволена для екстреного використання в Україні (реєстраційне посвідчення №UA/18725/01/01. Наказ МОЗ Україна від 20.04.2021 №788).
Як застосовується вакцина КОВІШЕЛД (COVISHIELD)
Для отримання базового імунітету необхідно ввести дві дози вакцини КОВІШЕЛД (COVISHIELD) з інтервалом від 4 до 12 тижнів. Медичний працівник вводить вакцину КОВІШЕЛД (COVISHIELD) внутрішньом’язово, бажано в дельтоподібний м’яз.
Пацієнти мають залишатися під наглядом медичного працівника мінімум 15 хвилин, щоб своєчасно розпізнати можливі ознаки алергічної реакції. Для вироблення захисного імунітету важливо отримати дві дози, інакше вакцина може не спрацювати. Як і будь-яка інша вакцина, КОВІШЕЛД (COVISHIELD) не захищає на 100 % від інфікування вірусом SARS-CoV-2. Ця вакцина не викликає захворювання на COVID-19.
Дії пацієнта у разі, коли він не отримав вчасно другу дозу вакцини COVISHIELD?
Якщо ви не отримали другу дозу вакцини КОВІШЕЛД (COVISHIELD) своєчасно, повідомте про це свого лікаря і зробіть щеплення при першій нагоді. Рекомендується завершити курс вакцинації вакциною КОВІШЕЛД (COVISHIELD) та/або ВАКЦИНОЮ АСТРАЗЕНЕКА ПРОТИ COVID-19 / COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA.
Безпека вакцини COVISHIELD
Як і всі лікарські засоби, вакцина КОВІШЕЛД (COVISHIELD) може викликати несприятливі події після імунізації (НППІ) реакції. У клінічних дослідженнях більшість НППІ мали легкий та помірний характер і зникали протягом декількох днів. Кількість повідомлень про НППІ після другої дози було меншою. За частотою виникнення найчастіше спостерігаються: підвищення температури, загальна слабкість, почервоніння, набряк у місці введення, біль у м’язах, головний біль, сонливість. Після вакцинації у вас можуть виникнути декілька побічних реакцій одночасно. Якщо будь-який із симптомів постійний, зверніться за порадою до свого лікаря.
Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас з’явилися симптоми алергічної реакції: кропив’янка, почуття слабкості або запаморочення, відчуття серцебиття, набряк обличчя, губ, язика або горла, утруднене дихання. Тромбоутворення спостерігалося у дуже рідкісних випадках після застосування вакцини Ковішелд. Більшість випадків зафіксовано протягом перших 14 днів після щеплення.
Для отримання детальної інформації про особливості застосування цього лікарського засобу та можливі НППІ зверніться до інструкції.
Детальна інформація про цей лікарський засіб доступна:
в Державному реєстрі лікарських засобів:
http://www.drlz.com.ua/ |