Європейська медична агенція опублікувала звернення до спеціалістів системи охорони здоров’я (DHPC), що містить важливу інформацію для медичних працівників, які проводять імунізацію вакциною Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca
Шановний медичний працівник!
[
Заявник] за погодженням з Європейською медичною (EMA) та [
Національним компетентним органом] повідомляє Вам про наступне:
Короткий зміст
- У перші дні після вакцинації Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca були зареєстровані дуже рідкісні випадки синдрому підвищеної проникності капілярів (СППК). У деяких випадках історія цього синдрому очевидною. Повідомлялося про летальний випадок.
- Зараз Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca протипоказана особам, які в анамнезі мали СППК.
- СППК характеризується гострими епізодами набряків, що вражають переважно кінцівки, гіпотонією, гемоконцентрацією та гіпоальбумінемією. Пацієнти з гострим епізодом СППК після вакцинації потребують негайного діагностування та подальшого лікування. Зазвичай необхідна інтенсивна підтримуюча терапія.
Інформація щодо проблем безпеки
Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca призначена для активної імунізації особам віком від 18 років.
Повідомлялося про дуже рідкісні випадки СППК після вакцинації Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca, Розрахована частота виникнення складає 1 випадок на 5 мільйонів доз. У деяких випадках в анамнезі було зазначено наявність СППК в минулому.
Синдром підвищеної проникності капілярів — це рідкісне захворювання, яке характеризується дисфункціональною запальною реакцією, дисфункцією ендотелію та екстравазацією рідини з судинного простору в інтерстиціальний простір, що призводить до шоку, гемоконцентрації, гіпоальбумінемії та теоритично може призвести до органної недостатності. У пацієнтів може спостерігатися швидкий набряк рук і ніг, різкий набір ваги та відчуття слабкості через низький кров’яний тиск.
Деякі випадки системного СППК, про які повідомляється в літературі, були спричинені інфікуванням COVID-19. СППК рідко трапляється в загальній популяції, менше 500 міжнародних випадків, що описані в літературі (Національна організація з рідкісних захворювань/National Organisation for Rare Disorders), проте, цілком ймовірно, що оцінки нижчі від дійсних показників.
З повним текстом звернення до спеціалістів системи охорони здоров’я щодо безпеки застосування Вакцина Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca можна ознайомитись за відповідним посиланням:
https://www.ema.europa.eu/en/documents/dhpc/direct–healthcare–professional–communication–dhpc–vaxzevria–previously–covid-19-vaccine–astrazeneca_en-1.pdf