thumbnail

Вакцина VAXZEVRIA (АСТРАЗЕНЕКА)

Загальна інформація

В Україні проводиться щеплення двома вакцинами AstraZeneca (Швеція) під торговою маркою VAXZEVRIA (ВАКСЗЕВРІЯ). За ліцензійною угодою з AstraZeneca одну з них виробляють в Республіці Корея (виробництва СК біосайнс Ко., Лтд. (No.97), іншу – в Італії (КАТАЛЕНТ АНАНЬЇ С.Р.Л.). Вакцина відповідає вимогам ВООЗ щодо СOVID-19.

Показана для активної імунізації осіб віком від 18-ти років і старших для профілактики коронавірусної хвороби.

ВАКСЗЕВРІЯ – це моновалентна вакцина, що містить один рекомбінантний, реплікаційно-дефективний аденовірусний вектор шимпанзе (СhAdOx1), що кодує S-глікопротеїн SARS-CoV-2. Після введення S-глікопротеїн SARS-CoV-2 експресується локально, стимулюючи відповідь нейтралізуючих антитіл та клітинну імунну відповідь.

Призначена лише для внутрішньом’язового введення бажано в ділянку дельтоподібного м’язу.

Вакцина VAXZEVRIA виробництва СК біосайнс Ко., Лтд. (No.97) дозволена для екстреного використання в Україні (реєстраційне посвідчення №UA/18725/01/01. Наказ МОЗ Україна №1982 від 03.11.2022

Вакцина VAXZEVRIA виробництва КАТАЛЕНТ АНАНЬЇ С.Р.Л. дозволена для екстреного використання в Україні (реєстраційне посвідчення №UA/18777/01/01. Наказ МОЗ Україна №1982 від 03.11.2022.

Як застосовується ВАКСЗЕВРІЯ

Курс вакцинації вакциною ВАКСЗЕВРІЯ передбачає введення двох окремих доз по 0,5 мл кожна. Другу дозу слід вводити через 4-12 тижнів після введення першої дози.

Особам, які отримали першу дозу вакцини ВАКСЗЕВРІЯ, рекомендується завершити курс вакцинації вакциною ВАКСЗЕВРІЯ.

Як і при застосуванні інших вакцин, введення вакцини ВАКСЗЕВРІЯ слід відкласти у разі наявності гострих важких фебрильних захворювань. Однак наявність легкої інфекції, наприклад, застуди та/або невисокого підвищення температури тіла, не повинно бути підставою для затримки вакцинації.

Безпека вакцини ВАКСЗЕВРІЯ

Аналогічно іншим лікарським засобам, призначеним для внутрішньом’язового введення, вакцину ВАКСЗЕВРІЯ слід з обережністю застосовувати особам з тромбоцитопенією, будь-яким порушенням згортання крові, або особам, які отримують терапію антикоагулянтами.

Найчастішими побічними явищами, про які повідомлялося, були біль у місці ін’єкції (понад 60%), головний біль, відчуття втоми (більше 50%), міалгія, відчуття загального нездужання (понад 40%), пірексія, озноб (30%), артралгія, нудота (менше 20%). Більшість побічних реакцій зникали протягом декількох днів після вакцинації.

Для отримання детальної інформації про особливості застосування цього лікарського засобу та можливі НППІ зверніться до інструкції.
Детальна інформація про цей лікарський засіб доступна в Державному реєстрі лікарських засобів: http://www.drlz.com.ua/

thumbnail
thumbnail
thumbnail