thumbnail

PRAC надає нові рекомендації щодо тестування та лікування фторурацилом, капецитабіном, тегафуром та флуцитозином

Комітет з оцінки ризику з фармаколнагляду ЕМА (PRAC) рекомендує пацієнтам пройти тестування на відсутність ферменту під назвою дигідропіримідиндегідрогеназа (DPD) перед початком лікування раку лікарськими засобами, що містять фторурацил, що вводяться шляхом ін’єкцій або інфузій (крапельних), та супутніми лікарськими засобами капецитабін і тегафур, які перетворюються на фторурацил в організмі.

Оскільки лікування важких грибкових інфекцій флюцитозином (іншими лікарськими засобами, пов’язаними з фторурацилом) не слід відкладати, тестування пацієнтів на дефіцит ДПД до початку лікування не потрібно.

Не потрібно проводити тестування перед лікуванням для пацієнтів, які отримували місцевий фторурацил (застосовується на шкірі для лікування різних станів шкіри).

Нестача діючого ферменту DPD, який необхідний для руйнування фторурацилу, призводить до накопичення фторурацилу в крові. Це може призвести до важких і небезпечних для життя побічних ефектів, таких як нейтропенія, нейротоксичністі, сильної діареї та стоматиту.

PRAC оцінив наявні дані і були рекомендовані наступні заходи щодо забезпечення безпечного використання фторурацилом і супутніми лікарськими засобами:

Фторурацил, капецитабін і тегафур

Проводити тестування пацієнтів на дефіцит DPD рекомендується перед початком лікування фторурацилом, що вводяться шляхом ін’єкцій або інфузій, та супутніх лікарськіх засобів капецитабін і тегафур. Це можна зробити, вимірявши рівень урацилу (речовини, розщепленої DPD) в крові, або шляхом перевірки на наявність певних мутацій (зміни) гену DPD, які пов’язані з підвищеним ризиком виникнення важких побічних ефектів небезпечних для життя.

Слід враховувати відповідні клінічні рекомендації.

Пацієнтам з відомим повним дефіцитом DPD не слід вводити фторурацил або застосовувати капецитабін або тегафур, оскільки повна відсутність діючого DPD приводить до більш високого ризику серйозних побічних ефектів.

Пацієнти з частковим дефіцитом DPD також мають підвищений ризик виникнення важких побічних ефектів. У разі побічних ефектів лікуючий лікар повинен розглянути можливість припинення лікування флюцитозином. Має проводитися тестування активності DPD, оскільки ризик серйозних побічних ефектів вище у пацієнтів із низькою активністю DPD.

Інформація про призначення лікарям та пацієнтам буде оновлена, включаючи вищезазначені рекомендації.

Тестування перед лікуванням або коригування дози на основі активності DPD не потрібні пацієнтам, які використовують фторурацил для місцевого призначення тому, що рівень фторурацилу, який вводиться через шкіру в організм, є вкрай низький, і безпека місцевого застосування фторурацилу не очікується у пацієнтів з частковим або повним дефіцитом DPD.

Флуцитозин

Флуцитозин застосовується для лікування важких дріжджових та грибкових інфекцій, включаючи деякі форми менінгіту. Щоб уникнути затримки в починаючи терапію, попереднє обстеження на дефіцит DPD не потрібно.

Пацієнтам із відомим повним дефіцитом DPD не слід вводити флюцитозин через ризик побічних ефектів, що погіршують життя.

Пацієнти з частковим дефіцитом DPD також мають підвищений ризик виникнення важких побічних ефектів. У разі випадків побічних ефектів, лікуючий лікар повинен розглянути можливість припинення застосування флюцитозину. Тестування активності DPD також може бути розглянуте, оскільки ризик серйозних побічних ефектів вище у пацієнтів із низькою активністю DPD.

Інформація про призначення лікарям та пацієнтам буде оновлена, включаючи вищезазначені рекомендації.

 

Детальніше про ліки

Огляд стосується препаратів з фторурацилом, що вводяться ін’єкційним шляхом, або що наносяться на шкіру, а також лікарських засобів, що містять капецитабін та тегафур, що приймаються перорально (фторурацил супутні лікарські засоби), які в організмі перетворюються на фторурацил. Сюди також входить протигрибковий лікарській засіб флуцитозин, який вводиться ін’єкційним способом або через рот, частина якого перетворюється на фторурацил в організмі.

Фторурацил, що вводиться шляхом ін’єкцій або інфузій, та його супутні лікарські засоби застосовуються для лікування різних онкологічних захворювань. Втручаючись у ферменти, що беруть участь у створенні нової ДНК, вони тим самим блокують ріст ракових клітин.

Фторурацил, нанесений на шкіру, застосовується при різних станах шкіри, таких як актинічний кератоз та шкірні кондиломи.

Лікарські препарати, що містять капецитабін та тегафур, були дозволені через EMA та продаються як Кселода, Тейсуно, а також різні генеричні лікарські засоби, що містять капецитабін.

Деякі лікарські засоби, що містять тегафур та капецитабін, також були дозволені на національному рівні, як і всі препарати флуцитозину та фторурацилу.

Цей огляд було розпочато на вимогу Французького агентства з лікарських засобів (ANSM) відповідно до статті 31 Директиви 2001/83/ ЄС.

Огляд здійснено Комітетом з оцінки ризику з фармаконагляду (PRAC), відповідальним за оцінку питань з безпеки лікарських засобів для людини, який надав рекомендації. Рекомендації PRAC тепер будуть надіслані Комітету з лікарських засобів для людини (CHMP), який відповідає за питання щодо лікарських засобів для людського застосування, який прийме висновок Агентства.

Fluorouracil (36 Кб) (Завантажено: 25.01.2021 08:42:49) Tegafur (29 Кб) (Завантажено: 25.01.2021 08:42:50) Capecitabine (51 Кб) (Завантажено: 25.01.2021 08:42:49)
thumbnail