thumbnail

CORONAVAC

Загальна інформація

КОРОНАВАК ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ COVID-19 (ВИРОЩЕНА З ВИКОРИСТАННЯМ КЛІТИН VERO), ІНАКТИВОВАНА (далі – вакцина CoronaVac) виробництва Синовак Лайф Саєнсіз Ко., Лтд., Китай містить інактивований SARS-CoV-2 антиген і призначена для активної імунізації для профілактики захворювань спричинених вірусом SARS-CoV-2 осіб віком від 18 років

Вакцина CoronaVac отримала дозвіл на екстрене медичне застосування в Індонезії – 11.01.2021, у Туреччині – 13.01.2021, у Бразилії – 17.01.2021., зареєстрована у КНР для загального застосування під зобов’язання 6 лютого 2021р.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 95 від 08.02.2021, яка передбачає реєстрацію вакцин для профілактики COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування, вакцина CoronaVac виробництва Синовак Лайф Саєнсіз Ко., Лтд., Китай, дозволена для екстреного використання в Україні (реєстраційне посвідчення №UA/18630/01/01. Наказ МОЗ Україна від 09.03.2021 №419).

Як застосовується CoronaVac?

Ін’єкцію вакцини вводять внутрішньом’язово в частину надпліччя у ділянці дельтоподібного м’яза. Для отримання базового імунітету необхідні дві дози. Другу дозу бажано ввести через 14-28 днів після введення першої дози.

Яку ефективність CoronaVac продемонструвала у клінічних випробуваннях?

Для вакцини CoronaVac проведені в повному обсязі доклінічні дослідження та І і ІІ фаза клінічних досліджень. Що дає змогу стверджувати – що дана вакцина є якісною та безпечною.

За результатами проведених клінічних досліджень (фаза ІІІ), які проводилися: у Бразилії – ефективність вакцини становила 51,94%; у Туреччині – визначали за показником відносного ризику, відповідно до такого розрахунку ефективність вакцини становила 91,25%

Розбіжності в оцінці ефективності вакцини за проміжними результатами 2 досліджень – в Бразилії та в Туреччині) можуть бути пояснені різними підходами до розрахунку показника ефективності.

Систематичне спостереження щодо безпеки застосування проводили протягом 7 днів після кожної дози вакцинації, а побічні явища збирали шляхом добровільного звітування та регулярного спостереження дослідників протягом 8-14/28 днів. Довготривале спостереження серйозних побічних явищ протягом 12 місяців після повної вакцинації все ще триває.

Чи можна вводити другу дозу вакцини у період більший ніж 28 днів?

У даний час існує обмежена інформація щодо безпеки, імуногенності та ефективності вакцини CoronaVac поза рекомендованим графіком. Якщо минуло більше 28 днів, другу дозу слід ввести якомога швидше.

Чи можна вводити другу дозу іншої вакцини?

В даний час не існує даних про взаємозамінність вакцин проти COVID-19. Вакцини на різних платформах – типів (наприклад, на платформі мРНК, вірусного вектору, вірусні вакцини) слід вважати різними вакцинами і не слід використовувати їх як взаємозамінні.

Для отримання детальної інформації про особливості застосування цього лікарського засобу та можливі НППІ зверніться до інструкції.

Детальна інформація про цей лікарський засіб доступна

в Державному реєстрі лікарських засобів:

http://www.drlz.com.ua/

 

thumbnail
thumbnail
thumbnail