thumbnail

Зустріч Мережі споживання протимікробних лікарських засобів (АМС) та зустріч в рамках Програми боротьби з протимікробною резистентністю та інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги (ARHAI) Європейського центру профілактики та контролю хвороб

     В рамках проведення семінару обговорювалися питання щодо подання повідомлень та аналізу національних даних про споживання протимікробних лікарських засобів, впливу змін на призначення DDD для деяких широко застосовних антибіотиків та фокусу на індикатори, включаючи Класифікацію ВООЗ груп антибіотиків за категоріями доступу спостереження, резерву. Крім того, розглядалась тема управління призначенням протимікробної терапії, включаючи он-лайн курс «Управління призначенням протимікробної терапії: підхід, що враховує рівень компетенції», що розпочатий на платформі ВООЗ «OpenWHO» у січні 2018 року.

     Також пленарні сесії були присвячені об‘єднанню сил для вирішення загальної проблеми в рамках регіональних відповідних дій в Європі та нагляду за стійкістю к протимікробним препаратам, їх використанню.

     Стійкість до протимікробних препаратів (СПП) представляє все більш серйозну загрозу успіхам, що були досягнені в області охорони здоров‘я та розвитку, а також досягнення Цілей в області стійкого розвитку (ЦСР). СПП може перешкодити досягненню ЦСР, негативно впливати на безпеку здоров‘я населення, посилюючи бідність та впливати на економічний ріст і безпеку харчових продуктів. Основним посилом було те, що для запобігання та боротьби з СПП необхідно прийняття заходів у всіх секторах і контекстах.

     СПП визначається як стійкість бактерій, вірусів, паразитарних та грибкових мікроорганізмів до протимікробних лікарських засобів, що раніше ефективно використовувалися для лікування інфекційних хвороб. СПП розвивається с часом природнім образом, але її розвиток прискорюється за рахунок:

     – неналежного застосування протимікробних препаратів для лікування людей та тварин, в тому числі в продовольчому секторі та секторі сільського господарства

     – відсутність доступу до медичного обслуговування, включаючи діагностику та лабораторний потенціал

     – залишків протимікробних препаратів у ґрунті, сільськогосподарських культурах та воді.

     Отримані знання та навики доцільно впроваджувати в рамках виконання Державної стратегії щодо реалізації державної політики зі стримування розвитку стійкості до протимікробних препаратів на 2018-2022 роки.

thumbnail
thumbnail
thumbnail