Для задоволення вимог вищевказаного наказу МОН, підвищення наукового рейтингу, доступності для широкого загалу, запровадження сучасних інформаційних технологій Державний експертний центр МОЗ, який є видавцем та одним зі співзасновників Фармацевтичного журналу провів роботу зі створення та первинного наповнення веб-сайту для Фармацевтичного журналу.
На даний час в рамках цієї роботи:
- Зареєстровано доменне ім’я веб-сайту «Фармацевтичного журналу» в Інтернеті – https://pharmj.org.ua
- Замовлено та отримано для Фармацевтичного журналу видавничий префікс Crossref – 10.32352 (CrossRef – це міжнародне об’єднання видавців наукових публікацій (журналів, монографій, збірників матеріалів конференцій), створене з метою розробки та підтримки всесвітньої високотехнологічної інфраструктури наукових комунікацій)
- На основі отриманого видавничого префіксу всім статтям випусків журналу за 2017-2018 роки присвоєно відповідні індекси DOI. (DOI це серійний номер, який використовують для постійної та унікальної ідентифікації об’єктів (наприклад наукових статей) та може використовуватися для значного покращення ефективності пошуку наукової інформації в мережі Інтернет та є одним з найбільш значущих і затребуваних інструментів для сучасного наукового журналу)
- Виконано наповнення веб-сайту загальною інформацією про журнал на українській та англійській мовах, а також розміщено архів випусків за 2013-2018 роки.
- Розробка веб-сайту виконана на спеціалізованій відкритій програмній платформі для організації рецензованих наукових видань – OJS (Open Journal Systems), на якій наразі в світі функціонує більше 9 тис. сайтів наукових видань, а в Україні – близько 180.
Для довідки: Фармацевтичний журнал – рецензований науково-практичний журнал, який було засновано у 1928 році. Журнал публікує оригінальні статті та огляди, події і факт, які відображають передовий досвід і результати наукових досліджень, обмін досвідом у медичній і фармацевтичній галузі. Фармацевтичний журнал включено до реферативних і наукометричних бази даних: worldcat.org (з 1930 р.) , elibrary.ru (з 1973 р.), Google Академія (з 2011 р.), НБУ ім. В. І. Вернадського (з 2011 р.).
В подальшому продовжуватиметься поступове наповнення архіву журналу на веб-сайті.