Державний експертний центр МОЗ провів два тренінги з питань створення персонального електронного кабінету Заявника

DSC_0872
DSC_0848
DSC_0866
Представники Заявників мали можливість 17.01.2020 та 21.01.2020 прийняти участь у консультативно-ознайомчих тренінгах з питань створення та функціоналу персонального електронного кабінету Заявника (ЕКЗ). Учасникам тренінгу була надана інформація стосовно користування зазначеним модулем у Автоматизованій інформаційній системі з фармаконагляду (АІСФ). Ця інформація була представлена співробітниками Управління фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ разом з розробниками АІСФ ТОВ «ІНСТИТУТ РОЗРОБКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ».

У тренінгах прийняли участь 155 представників Заявників, які зацікавлені у створенні ЕКЗ та вже мають можливість, або планують передавати інформацію про побічні реакції лікарських засобів, включаючи вакцини/туберкулін у вигляді XML файлів через R2 або R3 формати.

Починаючи з 10 січня 2020 року Заявники можуть надсилати до Державного експертного центру МОЗ повідомлення про побічні реакції лікарських засобів, включаючи вакцини/туберкулін, що представляють на ринку України, через створений ЕКЗ.

На тренінгах представників Заявників було ознайомлено з умовами, послідовністю дій та заходів, необхідних для створення та функціоналу ЕКЗ.

Також, увагу представників Заявників було зосереджено на умовах надання послуг щодо  доступу до АІСФ через створений Заявником ЕКЗ, з метою моніторингу та аналізу інформації про побічні реакції та/або відсутність ефективності лікарських засобів, включаючи вакцини/туберкулін, що заявник представляє на ринку України.

В кінці заходу в живій дискусії між представниками Заявників та співробітниками Управління фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ, розробниками АІСФ ТОВ «ІНСТИТУТ РОЗРОБКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ» було обговорено проблеми, що можуть виникнути у цьому процесі, та шляхи їх вирішення, також  надано відповіді на всі запитання.

Проведені консультативно-ознайомчі тренінги з великою зацікавленістю були прослухані представниками Заявників, та вважаємо, що у подальшому наддадуть можливість уникнути проблем на шляху  створення та користування ЕКЗ у АІСФ.